Výhody automatických obchodných systémov

Šetrí čas

Dokáže sa starať sám o seba a o svoje vlastné objednávky, takže mu nemusíte venovať veľa času.

Je rýchly

Dokáže vykonávať desiatky príkazov v radoch milisekúnd a takisto vie okamžite reagovať na signály.

Dodržuje pravidlá

Striktne dodržuje vami zadané pravidlá a podmienky. Je to software, ktorý sa nenechá ovplyvniť emóciami.

Čo je to to AOS?

V rýchlosti si zopakujme čo to vôbec AOS je. Je to skratka pre automatický obchodný systém. Ide o software, ktorý za vás automaticky obchoduje vašu stratégiu ako na forexovom tak aj na akciovom trhu. V posledných rokoch sa automatické obchodné systémy stávajú čoaz populárnejším druhom obchodovania na burze.

Prečo sú AOS tak populárne?

Automatické obchodné systémy boli už dávnejšie populárne pre banky a veľké obchodné skupiny, ako je napríklad Wall Street. V súčastnosti sa rozrastá popularita aj medzi obyčajnými obchodníkmi, pretože automatizácia naozaj funguje a dokáže obchodníkom zhodnotiť ich účty bez väčšieho úsilia.

Výhody AOS na mieru

Šetrenie času - O automatické obchodné systémy sa nemusíte skoro vôbec starať. Sú schopné si svojpomocne riadiť svoje objednávky, dodržiavať "money manažment" alebo čokoľvek čo budú potrebovať pre samostatné fungovanie.

Vysoká rýchlosť vykonávania - Automatické obchodné systémy sú neuveriteľne rýchle, dokážu zanalyzovať veľký objem dát za pár stotín sekundy. Vďaka tomu vedia vstúpiť do obchodu takmer okamžite, ako je to možné a takisto aj s veľkou presnosťou z neho vystúpiť.

Bezpečnost a striktnosť - Nemusíte sa obávať, že AOS na mieru bude otvárať obchody, ktoré by nemalo. Vždy bude striktne dodržiavať vami zadané podmienky. Ak by ste sa aj napriek tomu mali obavy, že vám AOS "zmaže" účet, môžete si nechať naprogramovať zabezpečenie proti takejto strate. Toto zabezpečenie je schopné zastaviť činnosť AOS pri vysokých stratách.

Spätné testovanie - Takmer každé AOS je možné spätne rýchlo otestovať na historických dátach a vidieť ako sa mu darilo. Pri tomto bode je potrebné dávať veľký pozor na kvalitu testovaných dát. Nízka kvalita dát môže vytvárať zavádzajúce výsledky, ktoré sa nemusia zhodovať s realitou.